RPS-DC-100W
search
  • RPS-DC-100W
  • RPS-DC-100W
  • RPS-DC-100W
RPS-DC-100W
The RPS-DC-100W is a 100W DC/DC converter and is designed for Ubiquiti units designed for 19" racks with removable power supplies.
Quantity
Delivery time unknown
RPS-DC-100W
Product description
In the event of a primary power failure, the unit detects a fault and automatically transfers power to the second power supply. The input voltage of the module is 38 to 54V DC.